Розвиток аскарид — етапи, схеми і цикл розвитку людської аскариди

  • 25 января, 2023

Розвиток аскарид — етапи, схеми і цикл розвитку людської аскариди

Розвиток аскарид

При вивченні розвитку аскарид, було виявлено, що вони дуже плодовиті. Самка цього хробака щоденно відкладає в кишечник людини до 240 000 яєць мікроскопічних розмірів. Вчені підрахували, що вага яєць, які самка аскариди відкладає за рік, в 1700 разів перевищує власну вагу цієї тварини. Така велика плодючість розвинулася у аскариди у зв’язку з її способом життя. Багато яєць гине, не потрапляючи в кишечник людини. Тільки завдяки тому, що у аскариди розвивається таке величезне кількість яєць, аскариди не тільки не вимирають, а навпаки — дуже поширені.

З кишечнику людини яйця аскариди разом з випорожненнями потрапляють назовні. Яйця мають дуже щільну оболонку. Тому вони легко переносять висихання та інші несприятливі дії. Яйця разом з пилом розносяться вітром і легко можуть потрапити на харчові продукти і на руки людини. Найчастіше переносять яйця аскариди на своєму тілі і лапках кімнатні мухи. Сідаючи на харчові продукти, вони залишають на них яйця. Таким чином, мухи сприяють зараженню людини яйцями аскарид.

Коли людина бере їжу немитими руками, в його рот разом з їжею можуть потрапити яйця аскарид. Аскаридами найчастіше заражаються діти, так як вони не завжди миють руки перед їжею, часто їдять немиті ягоди, овочі та фрукти. Для запобігання їх розвитку, необхідно негайно почати лікування аскариди.

Потрапивши через рот у кишечник, яйця аскарид звільняються від оболонки. З них вилуплюються личинки. Через стінку кишки вони проникають у кровоносну систему людини. З кров’ю личинки потрапляють у праву половину серця, а звідти через легеневу артерію — в легені. Тут вони живуть деякий час, після чого через дихальні шляхи проникають у горло й рот. Змішуючись із слиною або їжею, личинки проковтуються і знову потрапляють в шлунок і кишечник, де остаточно оселяються. Час такого пересування по тілу людини, що триває близько двох з половиною місяців, личинки линяють і ростуть, будова аскариди змінюється, в результаті, в кишечнику людини вони розвиваються в дорослих черв’яків.

Взято с http://web.archive.org/web/20160806031833/http://cytoplazma.ru/hrobaki/askaridi_hrobaki/rozvitok_askarid.html